UNIVERZÁLNE WPS BALÍKY PRE MIG/MAG A MMA ZVÁRANIE

 

Jednoduché a cenovo výhodné zaistenie zhody s normou EN 1090

Peter Barka │31.11.2014

 

 

kemppi wpsOd 1. júla 2014 všetci výrobcovia hliníkových a oceľových nosných konštrukcií musia spĺňať normu EN 1090, ktorá vyžaduje, aby ich produkty mali certifikáciu CE. Európska norma EN 1090 významným spôsobom zasahuje do režimu výroby v mnohých strojárskych prevádzkach. Celý proces certifikácie však môže byť vďaka univerzálnym WPS balíčkom od spoločnosti Kemppi jednoduchší, rýchlejší a výrazne lacnejší.

 

Certifikácia pre triedu ECX 1 a EXC 2 podľa normy EN 1090-2

 

Norma EN 1090-2 hovorí, že všetky zváracie procesy musia byť v súlade s normou EN ISO 3834, „Požiadavky na kvalitu pri tavnom zváraní kovových materiálov“.   Základným predpokladom pre certifikáciu podniku a tým aj pre jeho oprávnenosť vykonávať príslušné zváracie práce sú postupy WPS (Welding Procedure Specifications) pre vzorové aplikácie. Tieto postupy obsahujú informácie o výrobku, príprave a type zvarového spoja, ako aj podrobné informácie o procese zvárania, pridávnom materiáli či ochrannom plyne. Vytvorenie takýchto zváracích postupov vrátane skúšok a absolvovanie celej skúšobnej procedúry pri certifikácii predstavuje zložitý a na čas i náklady náročný proces. Existuje však aj jednoduchšia cesta.

 

1090Univerzálne WPS balíčky pre zváracie zdroje všetkých výrobcov

 

Spoločnosť Kemppi ako prvý výrobca zváracej techniky prichádza s univerzálnymi WPS balíkmi pre metódy oblúkového zvárania MIG/MAG a MMA, ktoré výrazne uľahčujú a zlacňujú proces certifikácie podľa normy EN 1090-2. WPS balíky pre MIG/MAG aj MMA zváranie sú kompatibilné so zváracími zdrojmi všetkých výrobcov. Nie je žiadny problém ak výroba používa iné zváracie zdroje ako Kemppi, WPS balíky môžu byť použité aj pre tieto zváračky. Univerzálne WPS balíky Kemppi plne vyhovujú norme EN ISO 15612 a môžu byť použité pre zváranie oceľových konštrukcií spadajúcich do tried EXC1 a EXC2 podľa EN 1090-2.

 

 

 

 

 

Komplexný balík WPS pre metódy zvárania MIG/MAG a MMA

 

 

Komplexný balík WPS pre MIG/MAG zváranie obsahuje 84 univerzálnych špecifikácií zváracích postupov. Tieto WPS sú platné aj pre aplikácie, ktoré vyžadujú rázové skúšky pre schválenie WPS. Špecifikácie zváracích postupov Kemppi zahŕňajú všetky najpoužívanejšie typy a priemery plných ako aj trubičkových zváracích drôtov.

 

Univerzálne balíky WPS  pre MMA metódu boli vytvorené na základe potrieb zákazníkov a obsahujú všetky nevyhnutné špecifikácie v jednoduchom a zrozumiteľnom formáte. Sú kompatibilné s MMA zváracími zdrojmi všetkých výrobcov. Pri použití týchto WPS balíkov nie je nutné vykonávať rázovú skúšku ak hrúbka materiálu neprekročí 12 mm a použitý prídavný materiál vyhovuje EN ISO 2560-A E 42 4 B42 H5. V prípade, že je hrúbka zváraného materiálu väčšia ako 12 mm je možné WPS od Kemppi použiť bez rázovej skúšky, ak sa použije prídavný materiál Esab OK 48.00, Böhler FOX EV 50 alebo Elga P48 S, nakoľko pre tieto prídavné materiály už boli rázové skúšky prevedené. 

 

wps wps

 

Na všetky zdroje v prevádzke a vždy aktuálne WPS a WPQR

 

Nie je potrebné kupovať licenciu pre každý zvárací zdroj samostatne. Univerzálne WPS od Kemppi sú platné pre všetky zváracie zdroje v prevádzkach fungujúcich pod rovnakou technickou kontrolou a kontrolou kvality. Po registrácii vo WPS systéme Kemppi si môžete vy a váš auditor vytlačiť všetky protokoly o schválení postupu zvárania - WPQR k daným WPS. Vďaka registrácií do systému budete mať vždy prístup k aktuálnym verziám WPS a WPQR v prípade ich zmeny v budúcnosti.

  

Balíček univerzálnych WPS pre MIG/MAG alebo MMA zváranie od spoločnosti Kemppi je možné jednoducho objednať a využiť ho pre rýchle splnenie normy EN 1090-2. Kemppi ponúka univerzálne riešenie ako výrazne ušetriť čas a peniaze pri náročnom procese získania značky CE.   

 

 

Pre bližšiu technickú špecifikáciu prosím kliknite SEM.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© VAW WELDING, s.r.o. 

Všetky práva vyhradené. Šírenie akéhokoľvek obsahu je bez písomného súhlasu zakázané.