POWERMAX 105 - PLAZMOVÝ REZACÍ ZDROJ

 

Invertorová technológia a vyšší rezací výkon

Peter Barka │11.03.2014

 

 

hypertherm powermax 105Špičkový výrobca plazmových zdrojov pre ručné aj mechanizované rezanie nahrádza svoju výkonnú plazmu Powermax 1650 modelom Powermax 105, ktorý je vybavený invertorovou technológiou. Powermax 105 dopĺňa radu modelov 30, 45, 65 a 85 a ponúka lepší zvárací výkon ešte vyššiu spoľahlivosť a jednoduchšiu obsluhu.

 

Technológia Smart Sense™ automaticky prispôsobuje tlak plynu režimu rezania a dĺžke horáku, čím zaisťuje optimálny rezací výkon pre kvalitnejší a hladší rez.  Nastavenie parametrov a charakteristiky rezania sa tak ako pri modeloch radu Powermax s nižším výkonom prevádza pomocou dvoch potenciometrov. Ovládací panel nových systémov je vybavený LCD displejom pre zobrazenie nastavených parametrov, čím sa obsluha zariadenia sprehľadňuje a uľahčuje.

 

Plazmový rezací zdroj Powermax 105 má maximálny výstupný prúd 105 A. Jeho výkon umožňuje deliť materiál s maximálnou hrúbkou 50 mm. Vyhovujúco reže materiál s hrúbkou do 38 mm a pri hrúbkach do 32 mm dosahuje špičkovú kvalitu rezu.  Vďaka invertorovej technológii sú nové zdroje o tretinu menšie a o 20% ľahšie od svojich predchodcov – zdrojov Powermax 1650.

 

Powermax 105 je vybavený s novými plazmovými rezacími horákmi Durmax™. Pre manuálne operácie je k dispozícii ručný horák so sklonom 75° a horák pre drážkovanie a rezanie v stiesnených podmienkach, ktorý má sklon 15°.  Obsluha plazmového rezacieho zdroja si môže vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje charakteru práce. Aby si poradili aj s tými najnáročnejšími úlohami majú horáky  Durmax™ až päť krát vyššiu odolnosť proti nárazom ako predchádzajúce generácie horákov a ich rukoväť je o 20% odolnejšia voči teplu. Pre strojné rezanie sú dostupné dva horáky s rozdielnou dĺžkou. Dlhý strojný horák s dĺžkou 38 cm a strojný minihorák s dĺžkou iba 15 cm pre robotické aplikácie a rezanie potrubí.

 

Všetky horáky Durmax™ používajú novú trysku Conical Flow™, ktorá zvyšuje hustotu plazmového oblúku. Sústrednejší plazmový oblúk zaisťuje kvalitnejší rez, minimálne množstvo otrepov a zároveň zvyšuje životnosť dielov horáku. Patentovaná ochranná krytka znižuje hromadenie otrepov a umožňuje plynulejšie rezanie ťahaním horáku po povrchu materiálu. Tento spôsob rezania je presnejší, pričom operátor môže jednoducho vypaľovať aj zložité tvary pomocou šablóny.

 

plazmove reazanie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© VAW WELDING, s.r.o. 

Všetky práva vyhradené. Šírenie akéhokoľvek obsahu je bez písomného súhlasu zakázané.