KEMPPI MINARC EVO 180

 

Malý silák pre MMA zváranie prichádza teraz v ešte výkonnjšej verzii

Peter Barka │31.11.2014

 

 

Kemppi Minarc Evo 180Minarc Evo 180 je nástupcom populárneho modelu zváracieho zdroja Minarc Evo 150 pre zváranie obaľovanou elektródou. Novinka dostala do vienka všetky kvality svojho predchodcu, pričom je vybavená novou technológiou, ktorá umožnila zvýšenie jeho výkonu pri zachovaní nízkej hmotnosti a malých rozmerov zváracieho zdroja. Minarc Evo 180 je ideálnym pomocníkom všetkých profesionálnych zváračov, ktorí pri výbere zváračky kladú vysoký dôraz na jej výkon, spoľahlivosť a mobilitu.

 

Minarc Evo 180 v porovnaní so svojím predchodcom výkonovo narástol. Jeho výkon je o 30 A vyšší ako výkon modelu Minarc Evo 150. Novinka umožňuje zváranie obaľovanou elektródou prúdom 170 A pri 30% zaťažení a metódou TIG so skratovým zapálením oblúka prúdom 180 A pri 35% zaťažení. Výrobca deklaruje schopnosť zvárania so všetkými typmi obaľovaných elektród a to od priemeru 1,5 mm až do priemeru 4,0 mm. To robí z tohto malého invertoru skutočne výnimočný zvárací zdroj. Minarc Evo 180 má veľkú napäťovú rezervu a automatické riadenie výkonu oblúka – ArcForce. Vykazuje vysokú stabilitu horenia oblúka pri zváraní vo všetkých pozíciách.

 

Dizajn a vyhotovenie zváracieho zdroja Minarc Evo 180 prezrádza, že jeho doménou sú montážne, opravárenské alebo údržbárske práce. Zvárací zdroj je možné ľahko preniesť z pracoviska na pracovisko. Jeho hmotnosť je necelých 6 kg, a pohodlne ho odnesiete na pleci zavesený na popruhu, ktorý je súčasťou štandardnej dodávky. Invertor Minarc Evo 180 je napájaný z bežnej napájacej siete 230 V. Vďaka veľkej napäťovej tolerancii a technológii korekcii účinníka (PFC) je možné zvárací zdroj pripojiť aj na 100 m dlhý predlžovací kábel alebo na generátor elektrického prúdu. Jedinou podmienkou je, aby predlžovací kábel mal dostatočný prierez a výkon centrály musí byť 8,5 kVA, aby ste využili plný výkon zariadenia.

 

Ovládanie zdroja Minarc Evo 180 a nastavenie zváracích parametrov je veľmi jednoduché. Panel je vybavený veľkým potenciometrom, pomocou ktorého plynule nastavíte požadované parametre aj vo zváračských rukaviciach. Nastavené hodnoty sa zobrazujú na veľkom a dobre čitateľnom digitálnom displeji. Invertor má na prednej strane aj výstupný konektor pre pripojenie diaľkového ovládača R 10.   Úprava parametrov počas zvárania nie je preto problém ani 5 alebo 10 m od zváracieho zdroja.


Tento malý invertorový zvárací zdroj je dodávaný v zostave pre zváranie obaľovanými elektródami, a súčasťou štandardného balenia je zvárací a uzemňovací kábel. Minarc Evo 180 je možné použiť aj pre zváranie metódou TIG so skratovým zapálením zváracieho oblúka. Pre túto metódu zvárania je nutné dokúpiť horák Kemppi TTM 15V. 

 

Kemppi Minarc Evo 180 je malý moderný invertorový zvárací zdroj. Kvalita zvárania a pomer výkonu a hmotnosti ho stavajú na špičku vo svojej kategórii. Je to spoľahlivý profesionál, ktorého si môžete zobrať kdekoľvek vás práca zavedie a vždy si môžete byť istý, že odvedie 100% výkon.

 

Pre bližšiu technickú špecifikáciu prosím kliknite SEM.

 

Zvaracka na elektrodu Minarc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© VAW WELDING, s.r.o. 

Všetky práva vyhradené. Šírenie akéhokoľvek obsahu je bez písomného súhlasu zakázané.